PALVERÄNNAK

Järgmine palverännak toimub 26.-28. august 2022 Saaremaal. Palverännaku üritus Facebookis – SIIN
Palverännaku maksumus on 55 eurot, mis sisaldab kahte ööbimist ja kuute söögikorda. 

Kui Sa oled saarlane või Sul on enda öömaja olemas ning ühined meiega ainult laupäevaks, siis Sulle läheb palverännak maksma 20 eurot.

Raha palverännakust osavõtmiseks kanna osavõtumaks Eesti Kirikute Nõukogu kontole EE431010052039486002, märksõnaga Saaremaa palverännak. Viimane regamise ja maksmise kuupäev  15. august. 
Registreerimine SIIN.  

KAVA (võib tulla muutusi)

Reede, 26.08
alates 17.00 kogunemine EELK Püha Laagrikeskuses.
19:30 on palverännaku avapalvus Kuressaare Siioni Kirikus (Tallinna 45).
 
Laupäev, 27.08
06:30 palverännaku alustamine päiksetõusu ajal EELK Püha Jakobi kirikus avapalvusega. Peale seda sõidame bussiga Tiirimetsa koolimaja juurde, kust algab palverännak.
 
*Vajadusel teeme bussipeatuse Kuressaares.
 
Liigume marsuudil Tiirimetsa – Ütsa -Lõmala sadam – Lõmala-Kaugatoma tee – Massinõmme surnuaed – Salme.  
Planeeritav rännaku pikkus on 20 km ja toimub 10 peatust, kus tutvume saare ajalooga ning erinevate kirikute ja konfessioonide esindajad loevad omas emakeeles nende traditisoonidele vastava palve. Lõpetame palverännaku Salmes. 
 
*Vajadusel viib buss soovijad Tiirimetsa autode juurde ning teeb tagasiteel peatuse Kuressaares.
 
Pühapäev, 28.07
07:30 avapalvus Püha kirikus. Peale hommikusööki lähme külla nunnadele EAÕK Reomäe Püha Eelkäija Skiitasse. Peale seda tutvume Anna asumiga.
11.00 jumalateenistus EKNK Nelikaare Koguduses, Kaare 6.  13.00 on Kuressaare linnuses Vikingite tuur, soovijad ostavad sissepääsupileti endale ise, EKN3 maksab giidi eest.
14:00 Lõuna Nelikaare koguduses.
15:00 palverännaku lõpp.

 

AJALUGU
Oikumeeniline rahvusvaheline palverännak toimub korra aastas, kas augusti lõpus või septembri alguses. Tegemist on kolmepäevase üritusega, mis algab reedel kogunemise ja avapalvusega ning lõppeb pühapäeval kohalikus kirikus liturgia, missa või jumalateenistusega. Palverännak, mille pikkus on 15-20km, algab laupäeval päikesetõusuga. Rännaku käigus külastatakse erinevaid kirikuid, kirikute varemeid ja teisi kohalikke kultuuriliselt tähtsaid paiku. Neid on tavaliselt kokku 10. Alati on ka keegi, kes peatustes neid paiku tutvustab ning osalejate seast on valitud inimesed, kes etteantud teema peale teevad oma traditsiooni kohase palve. Igas punktis loetakse lõpetuseks ka Meie Isa palve ning alustatakse teekonda järgmisesse peatuspaika. Palverännak lõppeb mõnes kirikus lõpupalvusega ning laupäeva õhtusse jääb ka kohalik kultuuriprogramm. Kindlasti külastame ka muuseumit, kuhu on tellitud giid.

EKNi Noortetöö Nõukogu on korraldanud oikumeenilisi palverännakuid juba kuus aastat. Palverännakud on hea koht, kus erinevatest kirikutest kokku tulla ning koos palvetad ja koos rännata.

Toimunud rännakud:

2020 Hiiumaa
2019 Muhu
2018 Kihnu
2017 Ruhnu
2016 Vormsi
2015 Vastseliina